Novinky z blogu
Nebankovní hypotéka / Novinky z blogu / Nebankovní hypotéka na dražbu

Nebankovní hypotéka na dražbu

12. července 2015

Nebankovní hypotéka na dražbu

Nebankovní hypotéky na dražbu mají nespočet výhod. Za největší výhodu lze považovat především to, že nebankovní instituce složitě nepátrají po vašich zápisech v registrech ani nechtějí znát výši vašeho měsíčního příjmu. Nebankovní instituce si tato ožehavá témata ráda odpustí. Nespornou výhodou takzvaných amerických nebankovních hypoték je ta, že se jedná o neúčelovou hypotéku. To znamená, že s takovouto hypotékou můžeme financovat cokoliv, nás napadne. Nebankovní hypotéka na dražbu není žádnou výjimkou.

Chci financovat dražbu domu nebo bytu!

Pokud se chcete zúčastnit jakékoliv dražby domu nebo  bytu ve vašem sousedství, umožní tuto dražbu financovat, právě již zmiňovaná nebankovní hypotéka na dražbu. Financovat tedy koupi dražené nemovitosti lze s nebankovní hypotékou velmi snadno. Klient musí mít pouze k dispozici nemovitost v odpovídající hodnotě, kterou instituce poskytne do zástavy jako takzvanou záruku včasného splacení hypotečního úvěru. Po skončení samotné dražby lze vyjednat přechod vlastnictví nemovitosti ve prospěch toho, jenž nemovitost vydražil. Tuto možnost nabízí jak bankovní tak nebankovní instituce. Jedná se o velmi ojedinělé případy, kdy klient chce koupit dům v dražbě hypotékou. Ovšem vyskytují se a instituce jsou v tomto ohledu ke klientovi vstřícné. Jediné co si klient musí zajistit, jsou finance na splacení dražební jistiny. Zbytek se bude krýt z hypotečního úvěru. Bankovní i nebankovní instituce jsou ochotné v případě úspěšné dražby vyměnit draženou nemovitost za zastavenou.

Výhody nebankovních hypoték

Na trhu nalezneme nepřeberné množství druhů nebankovních hypoték. Nebankovní hypotéka na dražbu, americká nebankovní hypotéka nebo klasická hypotéka na financování rodinného domu. Nebankovní hypotéky jsou výhodné a pozitiva v nich nalezne každý klient, který ocení zejména získání hypotečního úvěru bez zbytečného protahování a zjišťování.