Novinky z blogu
Nebankovní hypotéka / Novinky z blogu / Americká nebankovní hypotéka

Americká nebankovní hypotéka

25. srpna 2016

Americká nebankovní hypotéka je neúčelový úvěr, který je však zajištěn nemovitostí. Název se odvíjí od faktu, že je tato hypotéka oblíbená především v USA. Stále žádanější se ale stává také u nás. Představuje totiž mnoho výhod.

Americkou nebankovní hypotéku je možné čerpat společně s dalšími lidmi. Ať už s partnerem nebo rodiči se tak můžete podělit nejen o peníze, ale také o závazky, které plynou z půjčky.

Pro koho je určena Americká nebankovní hypotéka?

Zvolit tento typ hypotéky může každý, kdo je vlastníkem nějaké nemovitosti. Díky tomu vám americká nebankovní hypotéka nabídne velmi zajímavé podmínky. Stále však zůstáváte majiteli nemovitosti. Také můžete ručit nemovitostí nějaké třetí osoby.

Takovouto hypotéku získáte i v případě, že jste zapsáni v registru dlužníků, nebo máte problém s prokázáním příjmů.

Jakou částku americká hypotéka poskytne?

Částka, kterou si můžete půjčit je daleko vyšší než u běžné půjčky. Odvíjí ze od hodnoty vaší nemovitosti. Americká hypotéka vám může nabídnout částku až do tří milionů korun.

Jakou formou mohu hypotéku splácet?

Sami si určíte, zda budete splácet vyšší částky kratší dobu, nebo naopak. To už je jen a jen na vás. Stejně tak máte možnost rozhodnout, jakým stylem budete peníze splácet.

Existují dvě hlavní možnosti splácení půjčky – anuitní a degresivní.

V prvním případě budete každý měsíc splácet určitou částku, která by měla být nízká, a neměla by tak nijak výrazně zasáhnout do vašeho rodinného rozpočtu.

Jestliže víte, že budete mít k dispozici větší obnos, nejspíše se rozhodnete pro degresivní splátky. Počáteční splátky jsou vyšší, ale postupně se o několik procent snižují. Tento druh splácení je vhodný zejména pro ty, kteří mají vyšší příjem, ale nejsou si jisti, zda budou i v budoucnu moci vyšší částku splácet.

Pozor! Americká hypotéka nabízí také variantu, kdy můžete začít úvěr splácet formou degresivních splátek, a později přejít na anuitní.

Mohu splatit vyšší částku naráz?

A jestliže budete chtít splatit naráz větší obnos peněz, nebo splatit hypotéku dříve, můžete. Bez jakýchkoliv sankcí či pokut.