Novinky z blogu
Nebankovní hypotéka / Novinky z blogu / Nebankovní hypotéky

Nebankovní hypotéky

14. května 2015

Nebankovní hypotéky jsou řešením i pro ty, kterým v bance řekli NE!

Fenomén v podobě nebankovní hypotéky se v poslední době dostává pod kůži široké veřejnosti. Dávno odzvonilo dobám, kdy jste si hypotéku mohli sjednat pouze v bance, kde jste ale museli splnit poměrně náročné podmínky – mít dostatečně vysoký příjem, předložit smlouvu u zaměstnavatele, nemít exekuci na nemovitost nebo záznam v registru dlužníků. Ne každý tak se svou žádostí uspěl. S pomocí nebankovní hypotéky ale na finanční pomoc dosáhnou i ti, před kterými v bance zavřeli pomyslné dveře.

Kdo poskytuje nebankovní hypotéky?

Jak již samotný název napovídá, nebankovní hypotéku poskytují nebankovní společnosti a finanční instituce, kterých je v současné době na trhu nepřeberné množství. Jedná se o produkt hodně podobný americké hypotéce, kterou poskytují bankovní společnosti. I díky této skutečnosti na finance potřebné k rekonstrukci bydlení či koupi domu nebo bytu dosáhne daleko více žadatelů. A to je jedině dobře.

Jak se liší nebankovní a bankovní hypotéky?

Mezi nebankovní a bankovní hypotékou existuje hned několik rozdílů. Ten první spočívá v tom, kdo tento finanční produkt poskytuje – buď bankovní, nebo nebankovní společnost. Další rozdíl zaznamenáme především ve způsobu vyřízení. Zatímco u banky si na vyřízení hypotéky počkáte klidně i několik měsíců, nebankovní společnost je v tomto ohledu daleko rychlejší – peníze tak můžete mít k dispozici do několika dní. Mezi důležité rozdíly mezi těmito produkty jsou i podmínky, které musíte splnit pro jejich sjednání. V bance bude prověřena vaše bonita splácet, budete vyzváni k doložení několika listin a dokumentů a rovněž si vás banka prověří, zda vaše jméno nefiguruje v registru dlužníků. Nebankovní společnosti tolik náležitosti nevyžadují, neohlíží se na registry a pro sjednání jim nevadí, máte-li exekuci na nemovitost.