Novinky z blogu
Nebankovní hypotéka / Novinky z blogu / Nebankovní hypotéka kalkulačka

Nebankovní hypotéka kalkulačka

26. června 2015

Nebankovní hypotéka hypoteční kalkulačka

Nebankovní hypotéka hypoteční kalkulačka s sebou přináší řadu výhod. V mnoha případech se od klasické hypotéky moc neliší. Přesto ale k jejím kladům patří zejména fakt, že při sjednávání nebankovní hypotéky nemusíte dokládat výši svého příjmu, ani vás nikdo nebude lustrovat v registrech dlužníků. Na nebankovní hypotéku tedy snadno dosáhne i ten, který by u bankovní instituce neuspěl. Nemusí se jednat pouze o problémové klienty. Do těžké životní situace se může dostat například i ten, který zdědil dluhy po dětech či manželovi. Nebankovní hypotéka kalkulačka se od klasické hypoteční kalkulačky ovšem velmi liší.

Kalkulačka nebankovních institucí

Nebankovní hypotéka kalkulačka je naprosto jiná než hypoteční kalkulačka bankovní instituce. Zadané údaje budou pouze dva. Hlavní údaj se týká toho, kolik chcete půjčit a ten druhý doby splácení. Z výsledných možností nebankovní hypotéka kalkulačka zhodnotí kritéria pro získání úvěru. Rozdělí vaše požadavky do jednotlivých sekcí, podle toho na co chcete daný úvěr použít. Hypoteční úvěr od nebankovní instituce můžete použít na bydlení, na vyplácení dluhů a exekucí nebo jednoduše na cokoliv. Změní se pouze měsíční splátky a výše RPSN. Jak jednoduché.

Kalkulačka bankovních institucí

Kalkulačka bankovních institucí potřebuje pro konečný výpočet hned několik informací. Mezi ně patří například váš měsíční příjem, někdy i rodinný rozpočet. Jako další údaj se uvádí počet osob žijících v jedné domácnosti nebo výše měsíčních splátek různých úvěrů, které váš rodinný rozpočet zatěžují. Zadáte si tedy cílovou částku a počet let, které budete chtít hypotéku splácet. Můžete si zvolit i fixaci úrokové sazby. Po zadání těchto údajů se často objeví údaj, na základě kterého zjistíte, zda na danou hypotéku můžete dosáhnout či ne. To je teprve začátek zdlouhavého procesu vyřízení hypotečního úvěru.