Novinky z blogu
Nebankovní hypotéka / Novinky z blogu / Nebankovní hypotéka

Nebankovní hypotéka

14. května 2015

Nebankovní hypotéka

Uvažujete o vlastním bydlení? Požádali jste o hypoteční úvěr, ale neuspěli jste z důvodu nedostatečného příjmu či záznamu v mezibankovním registru? Nezoufejte, právě pro vás nadešel ten správný čas pro zřízení nebankovní hypotéky. Ne každý má to štěstí a může si například stavbu rodinného domu zaplatit z vlastních zdrojů. Investice do bydlení je tou nejdražší. Mnoho lidí tedy financuje svoje bydlení formou hypotečního úvěru. Problém ale nastává ve chvíli, kdy se například dostanete do centrálního registru dlužníků. Mnohdy se do tohoto registru nevábivého názvu dostáváte v okamžiku, kdy například pozdě zaplatíte fakturu za energie, či dokonce mobilní služby. Velká spousta lidí ani neví, že registru vůbec je. V případě, kdy se do tohoto registru dostanete, máte naprostou jistotu, že vám nepůjčí žádná dostupná bankovní instituce. V tomto případě se vám tedy velmi rychle může rozplynout sen na vlastní bydlení pro sebe a svou rodinu. Nebankovní hypotéka nebo nebankovní americká hypotéka se pro vás může stát úspěšným řešením v této svízelné situaci.

Princip nebankovní hypotéky

Nebankovní hypotéku může získat každý klient, který o ni požádá. Nebankovní hypotéka je založena na tom principu, že při jejím zřizování není nutné prokazovat výši svých příjmů, ani vám nikdo nebude nahlížet do registru dlužníků. Nehrozí vám v žádném případě žádné přísné nároky na vaši bonitu. Jediné, co bude poskytovatele hypotéky zajímat je cena nemovitosti, která je určená k zástavě. Mezi nespornou výhodu, kterou nebankovní hypotéka nabízí, patří rychlost vyřízení konkrétní hypotéky. Nebankovní hypotékou můžete financovat jak své bydlení, tak například i různé rekonstrukce nebo opravu střechy. Nebankovní hypotéka vás nebude vyčerpávat stohy zbytečných papírů, ani několikanásobnými návštěvami úřadů. S nebankovní hypotékou ušetříte spoustu drahocenného času. Poplatky se u nebankovní hypotéky neplatí ani za konzultaci, odhad nemovitosti ani za sjednání a podepsání samotné smlouvy. Klientům je zdarma nabídnuta konzultace s možností následného doporučení nejvhodnější varianty nebankovní hypotéky na míru. Nebankovní hypotéku je možné sjednat nejen na pobočce poskytovatele, ale také přímo u klienta doma. Pro nebankovní hypotéku není třeba užívat slova dluh, nýbrž dobrá investice. Rozdíl mezi hypotečním úvěrem poskytnutým bankou a hypotečním úvěrem poskytnutým nebankovní institucí je především ten, že v bance ve většině případů dostanete nižší úrok, než je tomu u nebankovní instituce. S bankou se ovšem špatně komunikuje zejména v případě, kdy vám osud co cesty přihraje nečekanou událost, například úraz. Na dlouhou dobu tedy nebudete moci plně splácet svůj úvěr a ne vždy u banky obstojíte s variantou odkladu splátek. Několikrát vás banka bude informovat o vašem dluhu a poté po vás bude chtít celý úvěr ihned splatit. Myslet je dobré zejména na to, že vás také zanese do registru dlužníků. Tudíž budete mít o starost víc, při dalších pokusech o úvěr v bance. Nebankovní hypotéka bude mít sice větší úrok, ale u solidní nebankovní instituce se dá vždy lehce domluvit na každém nečekaném problému, který ve vašem životě nastane. To platí i v případě již zmiňovaných náhledů do registrů dlužníků, přičemž mnoho bankovních institucí klade přemrštěné nároky na bonitu daného klienta. Nebankovní hypotéka bez registru, nabízí naprosto stejné produkty jako klasická nebankovní hypotéka.

Americká nebankovní hypotéka

Americká nebankovní hypotéka je jedním slovem neúčelový úvěr, který je zajištěn zástavním právem k nemovitosti. Peníze, které získáte, můžete využít na cokoliv, z tohoto důvodů se této hypotéce říká neúčelová. Americká nebankovní hypotéka tedy není určena přímo na stavbu, rekonstrukci či opravu jako klasická hypotéka. Americká nebankovní hypotéka je tedy něco mezi hypotékou a spotřebitelským úvěrem. Výhoda americké hypotéky spočívá zejména v nižších úrocích, než je tomu u bankovních či hotovostních půjček. Americká nebankovní hypotéka je také bez složitého nahlížení do registrů dlužníků. Americkou nebankovní hypotéku je možné získat bez různých poplatků, odhadů nemovitosti či doložení účelu využití poskytované hypotéky. Stačí vám pouze vlastnit nemovitost nebo mít možnost ručit nemovitostí třetí osoby. V mnoha případech můžete získat úvěr až do výše 50 % z hodnoty nemovitosti. Výhodou americké nebankovní hypotéky je zejména fakt, že poskytovatel nebude pátrat ani po bezdlužnosti u státních orgánů. Veškeré související konzultace nebo odhad nemovitosti jsou také cela zdarma. Peníze je možné získat již do 24 hodin od sjednání a to bez jakékoliv složité administrativy. Mnoho lidí neví, že s americkou nebankovní hypotékou mohou spojit veškeré své nevýhodné bankovní půjčky do jedné, se splátkami které budou rozložené například do 20 let a to s nízkým úrokem. Jednou z možností je také pořídit si americkou nebankovní hypotéku na splacení pohledávek, které má klient u bankovních institucí. V okamžiku, kdy mu žádná bankovní instituce již další úvěr neposkytne, je to jedno z nejvhodnějších řešení jak splatit své dluhy a nepokoušet hrozící exekuce.

Shrnutí největších výhod

Za největší výhodu těchto nebankovních hypoték můžeme považovat zejména to, že poskytovatelé nenahlíží do registrů dlužníků. Ocení to zejména ti, kteří se do registru dostali například pouze pozdním splacením nějaké drobné faktury. Bezesporu další výhodou nebankovních hypoték a to ať už těch účelových či neúčelových je to, že klient nemá povinnost dokládat výši svého příjmu. S americkou nebankovní hypotékou navíc získá klient volnou ruku při rozhodování, jak s penězi naložit. Může s nimi zaplatit studium svých dětí v zahraničí, lékařské výlohy nebo si pořídit nový automobil. S nebankovními hypotékami, tedy na své sny dosáhnou i ti, kteří by za jiných okolností neměli šanci na získání většího obnosu finančních prostředků nebo hypotéky na bydlení.