Novinky z blogu
Nebankovní hypotéka / Novinky z blogu / Refinancování nebankovní hypotéky

Refinancování nebankovní hypotéky

26. července 2015

Refinancování nebankovní hypotéky

Refinancovat nebankovní hypotéku se dá jak u bankovních institucí, tak u těch nebankovních. Refinancování nebankovní hypotéky v podstatě znamená to, že si klient hypotéku před koncem fixačního období převede k jiné bankovní či nebankovní instituci. Refinancování nebankovní hypotéky vám může zajistit mnohem výhodnější podmínky než původní hypotéka. Máte možnost získat nižší úrokovou sazbu, nižší splátky a také podstatně delší dobu splatnosti. Refinancováním můžete získat nemalé finanční prostředky navíc. Platí to zejména v případě, kdy vzrostla hodnota nemovitosti, a vy jste neměli možnost využít 100 % hypotéky.

Lze refinancovat nebankovní hypotéku?

Refinancování nebankovní hypotéky je samozřejmě možné. Refinancování nebankovní hypotéky probíhá naprosto stejně jako u té bankovní. Můžete si jednoduše vybrat jinou nebankovní instituci a ušetřit spoustu peněz. Hypotéka je ve většině případů zajištěna fixací. Klasická doba fixace bývá 3 až 5 let. Nejvýhodnější je minimálně tři měsíce před koncem samotného fixačního období nalézt výhodnější variantu u konkurenční nebankovní instituce. Posléze můžete snadno svůj hypoteční úvěr refinancovat. S refinancováním se sníží současné náklady na hypotéku a odpadnou i poplatky za zřízení nové smlouvy. Není potřeba ani nového odhadu ceny nemovitosti znalcem. Nejdůležitější je zjistit, ke kterému dni vám končí fixace hypotéky. Nebojte se v žádném případě oslovit i specialisty v oboru, kteří vám rádi pomohou i v případě, kdy nakonec od refinancování upustíte. Zjistěte si, která instituce vám nabídne nejvýhodnější refinancování nebankovní hypotéky.

Jak na refinancování nebankovní hypotéky?

S předstihem oznamte své bance své úmysly o refinancování, ovšem až za předpokladu, kdy budete mít již zajištěnou banku pro refinancování. Vyžádejte si také od banky souhlas o přestupu do nové banky. Poté už jen stačí sjednat si potřebné doklady a směle do toho.