Novinky z blogu
Nebankovní hypotéka / Novinky z blogu / Nebankovní hypotéka s nízkým úrokem

Nebankovní hypotéka s nízkým úrokem

19. dubna 2015

Těšíte se na nové bydlení, zaplatili jste rezervační poplatek, sehnali jste všechny doklady a po všech těch tahanicích vám nakonec vaši žádost o hypotéku zamítli? Odůvodněním zamítnutí vaší žádosti byly nedostatečné příjmy nebo záznam v registru dlužníků? V dnešní době to automaticky neznamená, že se musíte svého snu o vlastním bydlením vzdát. Kromě hypoték, které zprostředkovávají banky existuje i řada institucí, které poskytují takzvané nebankovní hypotéky s nízkým úrokem. U mnoha z nich jsou volnější omezení příjmem, někdy bez prokazatelného příjmu, záznamem v registru dlužníků, exekucí nebo vysokým věkem žadatele.

Jak funguje nebankovní hypotéka s nízkým úrokem?

Nebankovní hypotéky vlastně fungují na principu americké hypotéky, kdy jsou vám poskytnuty finance na základě zástavy nemovitosti. Nebankovní hypotéky bývají zpravidla dražší než hypoteční produkty poskytované bankou, dále také musíme počítat s tím, že v případě nebankovní hypotéky nebude nám poskytnuta částka na celou cenu nemovitosti nebo její velkou část. Což je samozřejmě pochopitelné, protože tyto společnosti nemají žádné jiné záruky a na zprostředkování těchto produktů také potřebují něco vydělat.

Tyto produkty jsou poskytovány na dobu jednoho roku až dvaceti let.

Na co si dát pozor při nebankovní hypotéce s nízkým úrokem?

Jestliže se rozhodneme čerpat nebankovní hypotéku s nízkým úrokem, zaručeně nám při výběru produktu pomůže internet a recenze uživatelů, abychom eliminovali firmy, jejichž praktiky považujeme za podvodné. Většina zprostředkujících firem za poslední roky výrazně snížila úrok u tohoto produktu, a postupně se přibližuje bankovním produktům. Samozřejmě nebankovní hypotéka je pro zákazníky, kteří byli odmítnuti bankou velice přitažlivá, ale rovněž je pak tato oblast jako lepidlo na podvodníky. Je nutné si dávat pozor na poplatky za zprostředkování předem, úroky a sazbu RPSN, dobu fixace a je vhodné si nechat spočítat celou splatnou částku.