Novinky z blogu
Nebankovní hypotéka / Novinky z blogu / Nebankovní hypotéka na koupi nemovitosti

Nebankovní hypotéka na koupi nemovitosti

7. května 2015

Jaké výhody nabízí nebankovní hypotéka na koupi nemovitosti?

Nebankovní hypotéka ke koupi nemovitosti je určena pro všechny, kteří žádali o hypotéku v bance, ale jejich žádost byla z jakéhokoli důvodu zamítnuta – nízký příjem, nízká bonita, zápis v registru dlužníků. Ačkoli o hypotéku může v současné době zažádat prakticky kdokoli, rozhodně není podmínkou, aby byla poskytnuta všem žadatelům. Banky si své klienty pečlivě vybírají, zkoumají jejich bonitu a podrobují je složitému procesu – finálním sítem tak neprojde úplně každý. Naštěstí je tu nebankovní hypotéka na koupi nemovitosti, se kterou si sen o vlastním bydlení může splnit daleko větší počet lidí.

Nebankovní hypotéka na koupi nemovitosti, aneb o čem je řeč?

Nebankovní hypotéka na koupi nemovitosti není tak neznámým pojmem. V současné době zájem o tento finanční produkt rapidně vzrostl, za což může nejen její snadná dostupnost, ale i poměrně jednoduché podmínky pro získání. V podstatě se jedná o samý produkt, který bankovní společnosti poskytují pod názvem americká hypotéka – u tohoto produktu nemusíte dokládat, na co získané finance použijete. Nebankovní hypotéka na koupi nemovitosti je poskytována nebankovními společnostmi.

Výhody nebankovní hypotéky na koupi nemovitosti

Nebankovní hypotéka na koupi nemovitosti skrývá celou řadu výhod. V první řadě jsou to podmínky pro sjednání, které jsou mnohonásobně jednodušší, nežli u bankovní společnosti – nemusíte dokládat příjem, nejste prověřováni v registrech dlužníků, nemusíte prokazovat svou bonitu splácet. Je poskytována oproti zástavě nemovitosti a doba splatnosti může být od  1 do 30 let. Podstatnou výhodou je i její vyřízení, které na rozdíl od hypotéky sjednané v bance netrvá několik měsíců, ale pouze několik dní. Díky tomu můžete své plány o koupi nemovitosti realizovat mnohem dříve.