Novinky z blogu
Nebankovní hypotéka / Novinky z blogu / Hypotéka po insolvenci

Hypotéka po insolvenci

4. března 2022

Někdy lidé spadnou i do skutečně zásadních finančních problémů. Způsobů, jak se do takové nepříjemné situace dostat, je pochopitelně celá řada, a proto doléhají ekonomické potíže na kdekoho, kdo se některému z hrozících rizik nedokáže vyhnout. A tak se někdy stane, že je člověk předčasně na nule, že má jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, a když je obzvláště zle, dostane se až do dluhů, které už třeba není vůbec schopen vlastním silami, tedy penězi, vyřešit. A když nejsou k dispozici peníze své, může být jediným východiskem z nepříjemností tohoto druhu třeba i půjčka.

Ovšem ne všem lidem poskytnou všechny finanční ústavy půjčku. Dá se dokonce konstatovat, že čím hůř na tom někdo je a čím víc půjčit potřebuje, tím méně je pravděpodobné, že se mu půjčka poskytne. Což ale neznamená, že by lidé se značnými potížemi neměli naději. Alespoň hypotéka pro dlužníky od nebankovní společnosti tu totiž vždycky je, aby pomohla i těm, jimž nikdo jiný nepomůže.

Proč právě na takovou nebankovní hypotéku sázejí ti, kdo jsou v krajně nezáviděníhodné situaci, proč právě ta pomůže dost možná jako jediná i těm největším zoufalcům? Proč pomůže taková hypotéka po insolvenci i v jiné komplikované a nezáviděníhodné situaci? Na to je vlastně docela prostá odpověď.

Hypotéky, ty nebankovní nevyjímaje, se prostě poskytují těm, kdo se za ně mohou zaručit zástavou nemovitého majetku. Což odlišuje hypotéky od jiných typů půjček. A zatímco ten, kdo nemovitostí neoplývá, v tomto případě nemá naději, mají majitelé různých realit pro změnu právě zde příležitost získat finanční prostředky, jaká se jim nikde jinde nenabízí. Zaručí se nemovitostí, doloží velice jednoduše, že budou mít z čeho splácet, a pak už se nemusí bát ani toho, že jsou jejich příjmy skoupé a že mají třeba i exekuce či záznam v registrech dlužníků.

Kdo tedy zná nebankovní hypotéky, ten není stále ještě ztracen.