Novinky z blogu
Nebankovní hypotéka / Novinky z blogu / Hypotéka na rekreační objekt, chatu

Hypotéka na rekreační objekt, chatu

4. března 2022

Lidé si musí někdy v životě i odpočinout. Není možné, abychom se jenom neustále hnali za úspěchem, postavením a penězi a kvůli tomu si neužívali toho krásného, co nám mohou chvíle volna nabídnout.

Jenže i k takové relaxaci je třeba mít vytvořené podmínky. A to takové, jež co nejlépe vyhovují nárokům konkrétního jedince. Protože jsou představy nás lidí o trávení volného času logicky hodně různorodé, a to, co uspokojí jednoho, nepotěší druhého.

Kdekdo z nás nedá dopustit na trávení volného času na jeho chatě. A leckdo jiný by na to také nedal dopustit, kdyby takový rekreační objekt měl. Jenže ho třeba nemá. Protože u nás není tolik podobných objektů, kolik je u nás lidí, a tudíž zůstali mnozí neuspokojeni. A to třeba i proto, že na to nemají peníze. Ona je totiž i docela malá chatička v dnešních poměrech nad finanční možnosti mnohých z nás.

A co když si někdo skutečně touží nějaký ten rekreační objekt pořídit a byl by schopen a ochoten ho i splácet, kdyby to šlo? Pak se dá někomu takovému vřele doporučit třeba i hypotéka na chatu od nebankovního poskytovatele. Taková hypotéka totiž dává mnohým z nás naději podobný objekt získat, a to i ve velice krátké době. A to právě díky tomu, že se požadovaná cena zaplatí hned cizími penězi, které se pak po dlouhou dobu zvladatelně splácejí.

Taková hypotéka na rekreační objekt se u nebankovní společnosti získává velice snadno. Stačí se za ni totiž zaručit nemovitým majetkem a zvládat splácení, a kdo aspoň toto zvládne, ten má vystaráno. Má místo, kam může jezdit ve chvílích svého volna, kdy si chce skutečně kvalitně odpočinout. A jen tak mimochodem tak získává i majetek, který – jak to můžeme na našem trhu pozorovat – obvykle nepozbývá na hodnotě. Právě naopak – je to i dokonalá investice, která v průběhu doby roste. Na rozdíl od finančních úspor znehodnocovaných inflací.