Novinky z blogu
Nebankovní hypotéka / Novinky z blogu / Do čeho letos investovat?

Do čeho letos investovat?

11. března 2023

Všichni už jsme zažili aspoň nějaké ty výkyvy na trhu. Všichni už jsme stihli zažít i doby, kdy si pochvalovali ti, kdo měli peníze, i doby, kdy na tom byli lépe ti, kdo své peníze v předtuše jejich znehodnocování včas uložili dejme tomu do cenných papírů, zlata nebo jiných komodit, nemovitostí atd. A protože k takovým tu žádoucím a tu nežádoucím změnám dochází v tržní společnosti opakovaně, jsou na tom vždy lépe ti, kdo jsou v obraze a mohou se tedy včas přizpůsobit tomu, co nastane.

A tak už se dnes například spekuluje o tom, do čeho bude nejrozumnější investovat v letošním roce. A co se doporučuje?

Podle analytiků se letos vyplatí investovat hlavně do státních dluhopisů a zlata, případně do akcií zbrojařských a farmaceutických firem. Protože budeme ovlivněni negativem zvaným inflace, která bude spolu s ekonomickým poklesem znehodnocovat naši měnu a které bude znamenat nevýhodu pro lidi držící si peníze.

Ovšem ani pro investory to nebude právě snadné, protože neexistuje obor, do kterého by se dalo investovat se zárukou žádoucího zhodnocení investic. A tak se bude dařit především těm z investorů, kteří budou mít kvalitní informace.

Zaručeně se nevyplatí investovat do nemovitostí jako celku, protože ty jsou dnes předražené a dochází spíše k poklesu jejich cen než k růstu. Ovšem ani zlatu se v minulém roce zrovna moc nedařilo, jeho ziskovost nepředehnala inflaci a ani letos to nevypadá zase až tak moc nadějně. A investování do něj stejně jako do kryptoměn či uměleckých děl je zajímavé spíše v případě dlouhodobějších investic.

A tak se zřejmě nejvíc vyplatí dluhopisy. Které bychom si měli kupovat diverzifikovaně, tudíž nesázet vše jen na jednu kartu. Protože ani u nich není výnosnost zaručena. V horizontu nejbližších dvou let budou zřejmě tou nejlepší volbou. Spolu s některými technologickými a růstově orientovanými akciemi.