Novinky z blogu
Nebankovní hypotéka / Novinky z blogu / Co takhle zkusit pracovat?

Co takhle zkusit pracovat?

26. července 2022

Jak se čím dál více proslýchá, mají někteří z našich zaměstnavatelů skutečně zásadní problém. Když totiž tito shánějí brigádníky, a to nejenom na tradiční letní sezónu, ale i na kteroukoliv jinou část roku, krátkodobě i dlouhodoběji, už dávno neuspějí, nabídnou-li řádově stokorunovou hodinovou mzdu. Dnes už se nabízejí často i dvě stovky, ovšem ani to není zárukou, že ten, kdo brigádníka nebo brigádníky shání, uspěje. A když pak chce takový zaměstnavatel brigádníky, na které je navíc spolehnutí, má to ještě těžší, protože najít někoho takového je často kumšt.

A tak se nabízejí stovky různých pracovních příležitostí, kde by si mohli brigádníci přijít třeba i na slušné peníze, jenže spolehliví brigádníci, ti, kteří by brali takovou práci vážně, zkrátka nebývají k nalezení.

Prakticky neustále shánějí brigádníky třeba u McDonalda, na poštách nebo v obchodních řetězcích Tesco, Albert, Penny Market nebo Billa, v drogerii Teta, ale pochopitelně je tu i celá další řada firem. Některé z nich mají zájem o starší lidi, některé trvají na středoškolském vzdělání, některé ale zaměstnají i brigádníky od patnácti let věku. A tak se prý letos očekává, že na nějakou brigádu půjde přes polovinu všech našich mladých lidí ve věku patnáct až sedmadvacet let. Z nichž prý ale není šedesát procent spokojeno s penězi, které jsou jim za takovou brigádu nabízeny. Někdo z těchto lidí bude pracovat rukama, někdo najde uplatnění v administrativě, jiní ve službách nebo gastronomii.

Nezdá se, že by bylo na podobné informaci něco zajímavého, že? Stejně jako je docela běžný i fakt, že si oni mladí lidé takto přivydělávají hlavně na cestování či jiné libůstky. Ale přesto na této skutečnosti něco zajímavého vidím.

Jak ví snad všichni z nás, žijeme v době panující inflace a drahoty. Kdekdo z nás si zoufá, kdekdo neví, jak vyjít s penězi. A co kdybychom tak přestali remcat a vzali nějakou brigádu? Když už je hlad po brigádnících a nabízí se vlastně i docela hezké peníze.

Jenže to se asi spoustě zhýčkaných našinců nelíbí, že? Těm je milejší nic nedělat a ždímat stát.