Novinky z blogu
Nebankovní hypotéka / Novinky z blogu / Chcete si sloučit půjčky?

Chcete si sloučit půjčky?

20. prosince 2023

Když si někdo nabere větší počet půjček, musí pochopitelně počítat s tím, že si poskytovatel každé z těchto nabídek naúčtuje takové úroky a poplatky, aby se mu poskytnutí oněch peněz vyplatilo. A když se to pak sečte všechno dohromady, může to kdekomu jeho splácení hodně prodražit. A nedalo by se s tím v zájmu takových dlužníků něco udělat? Určitě dalo. Dnes už se nabízí v mnoha bankách i slučování různých půjček, které mívá za následek třeba i citelné zlevnění nebo jiné zvýhodnění splácení. Když se totiž sloučí více půjček do jedné, znamená to možnost třeba i významného snížení poplatků, které takovou půjčku provázejí. A může jít nejen o stokoruny, ale klidně i o tisíce. Což je samozřejmě dobré pro každého z dlužících lidí, především však pro ty, kdo jsou na tom finančně neslavně a každá koruna jim tudíž přijde vhod.

Když se refinancují nebo slučují úvěry, dostanou lidé často výhodnější sazbu s menšími poplatky. A nejen to – také je možné si tímto způsobem někdy prodloužit dobu splácení a snížit splátky, případně se zbavit i několika splátek.

Podobné refinancování a slučování úvěrů a půjček u nás nabízí dostatek bank a kdekdo z dlužníků tak má na výběr. Může se slučovat i několik, i neomezeně půjček, a lidé na tyto nabídky od bank docela slyší. A počty slučovaných půjček rostou. Je tak možné v případě dodržení podmínek činit i v mBank, i v UniCredit Bank, i v Raiffeisenbank, České spořitelně, Air Bank, Monetě či Komerční bance. A obvykle si lze sloučit i milionové závazky s desetiletou lhůtou nové splatnosti, s tím, že se později těm řádně splácejícím nabízejí různé benefity

Takže lidé slučováním půjček šetří peníze. A nejen šetří peníze. Sloučením svých půjček získávají i lepší přehled o tom, co mají jak splácet, a nehrozí tak problémy kvůli nějakému opomenutí některého z více dluhů.