100 % hypotéka
Nebankovní hypotéka / 100 % hypotéka

Už jste se někdy setkali s pojmem hypotéka 100 %? A věděli jste, že tento typ hypotéky je už dávno minulostí a dnes již neexistuje? Ano, přesně tak, tento typ půjčky už na trhu nenajdete. A to nejen u bankovních institucí, ale také u institucí nebankovních.

100 % hypotéku v dnešní době zkrátka nikde neseženete. Není to ze zákona možné. Takový typ hypotéky jste mohli získat v minulosti, ale ČNB doporučila bankám, že se hypotéka 100 % již nebude dál poskytovat.

Nebojte se, možnosti, jak získat finance na koupi nemovitosti v plné výši je možné za určitých podmínek sehnat. Existuje totiž celá řada jiných produktů se skvělými podmínkami.

Nejprve se ale pojďme společně podívat na to, jaké jsou hlavní rozdíly mezi bankou a nebankovní společností poskytující úvěry pro podnikatele. Žádáte-li o půjčku u banky, musíte dokládat celou řadu dokumentů. Banka prověřuje vaši bonitu a schopnost splácet. Pokud se bankovním úředníkům v dokumentech něco nelíbí, půjčku vám odmítnou poskytnout. Další, co banka prověřuje, jsou registry dlužníků. Pokud máte zápis v registrech, opět se k vám obrátí zády. V takovém případě jsou tu nebankovní společnosti, které do registru nenahlíží a nepožadují po vás výpisy o příjmech.

A tím to nekončí! Nečekají vás nepříjemné otázky úředníků, a dokonce nemusíte nikam chodit. Pohodlí klientů je totiž jeden z nejdůležitějších faktorů. Hypotéku si jednoduše zřídíte z pohodlí svého domova díky online formuláři. Po jeho vyplnění a odeslání se s vámi spojí zaměstnanec, který vám navrhne optimální řešení vaší situace. Společně pak vyberete to nejlepší pro vás. 

Rychlost mnohdy rozhoduje. Ano, zejména v případě, kdy potřebujete peníze co nejdříve. U banky trvá vyřízení hypotéky i několik týdnů, zatímco nebankovní společnost vám peníze poskytne už do několika dnů od podpisu smlouvy.